Az organikus építőanyagok használata nem ismeretlen az építészet világában, régen is jellemző volt, de ma is alkalmaznak természetes, növényi anyagokat. Az épületek egyes elemeihez olyan alapanyagok kedvező tulajdonságait aknázzák ki, mint amilyen a fa, a nád, a kő vagy a szalma.

A növényi eredetű alapanyagokat egyaránt be lehet építeni a falakba, az alapzatba és a tetőbe is, attól függően, hogy milyen tulajdonságaikat szeretnék kihasználni az adott épület működtetéséhez. A jövőben is lehet számítani arra, hogy az ilyen fajta építőanyagok iránt, változatlanul nagy lesz az igény.

A nádtető építés az alapanyagnál kezdődik

A nádnak, mint organikus építőanyagnak, csak abban az esetben tudják kamatoztatni a pozitív tulajdonságait, amennyiben válogatott nádszálakból építik fel a nádtetőt. A nád, mint építőanyag, eltérő minőségű lehet, attól függően, hogy honnan és mikor szerzik be, hogyan válogatják ki. A túlságosan öreg, nedves vagy sérült nádszálakból nem lehet tartós vagy tökéletesen megbízható teljesítménnyel bíró kévéket összeállítani.

nádtető készítés

A prémium nádszálak használata már egy igazán jó alapot jelent ahhoz, hogy a természetes anyagból rakott tető elérje a tervezett, több évtizedes élettartamot. A jó tetőnek szép formája van, minimális karbantartás mellett is megőrzi az eredeti állapotát és a vízállósága miatt sem kell aggódnia a tulajdonosának.

Az anyagválasztás egy nádtetőnél nem az egyetlen technikai kihívást jelenti, ugyanis a kivitelezés is számos akadályt tud gördíteni a tetőkészítők elé. Lássuk egy kicsit részletesebben, hogy pontosan miről is van szó!

A nádtető szakmai kihívásai

A nádtető készítés nem véletlenül egy külön szakma, amit megbecsülnek, mert kevesen vannak, akik igazán kiemelkedőt tudnak alkotni ezen a téren. A hagyományos nádazás szakmai fogásait, évtizedes trükkjeit egymásnak adták a mesterek, akikből sajnos már egyre kevesebb van.

Nem szabad lebecsülni a továbbfejlesztett módszereket sem, érdemes nyitottnak lenni az anyagok tekintetében is az újdonságokra. A korszerűbb tetők még az alakjukban is tudnak újat mutatni, de az alapvető kritériumokban ugyanúgy egyezniük kell a hagyományos nádtetőkkel.

A stabil tetőszerkezet, a pontosan kialakított dőlésszög  és a precízen méretezett, elhelyezett gerendák nélkül a nád súlya nem tud eloszlani egyenletesen. Egy ilyen szerkezeten a nád csokrokból összeállított nádtető túl nehézzé válik vagy egyszerűen rosszul funkcionál.

A nád kiválogatása, csoportosítása mellett tehát a tető kialakítása is kihívást jelenthet, ezt pedig a rögzítés kivitelezése is kiegészítheti. A nád csokrokat nem fújhatja el egy vihar a tetőről, nem húzhatja le őket az esőzés után maradt nedvesség súlya. A hiányos vagy hanyag rögzítés oda vezethet, hogy a nádtető egysége megbomolhat és elölről kell kezdeni az egész nádazást vagy felújítani a nádat.

nádtető készítés

A nádtetőt rendelésre elkészítjük

A cégünket ajánljuk mindenkinek a figyelmébe, akinek nádtetős ingatlanja van vagy ilyen házat tervez vásárolni. Egy utólagos átalakítással vagy építkezéshez tervezve is készülhet új nádtető, méghozzá tradicionális formában. A nádkévékből rakott tetőt karban is kell tartani, különben hamar széthullik, elhasználódik.

Mindenhez magas szinten értünk, ami nádtetővel kapcsolatos, ezért érdemes a szolgáltatásainkat igénybe venni. A nádtető készítés hagyományait alaposan elsajátítottuk és kedvező árban kivitelezzük az ügyfeleknek. A honlapunkon szerepelnek az elérhetőségeink, lépjen velünk kapcsolatba és igényelje a személyre szabott árajánlatunkat!